II miejsce w koszykówce 3×3  dziewcząt

18 maja 2022 r. w Białej Podlaskiej odbyły się zawody Finału Regionu Biała Podlaska zwane też ½ zawodów wojewódzkich w koszykówce dziewcząt 3×3. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Świdrach jako zwyciężczynie powiatu łukowskiego reprezentowały nasz powiat i naszą szkołę w składzie: Maja Ptasińska, Julia Łazuga, Gabriela Zabłocka z klasy VI oraz Klaudia Nurzyńska i Oliwia Szaniawska z klasy VII. Dziewczęta pełne obaw o dokładną znajomość przepisów i ogromną przewagę rywalek z rejonu Białej Podlaski dzielnie przystąpiły do rywalizacji sportowej.

W pierwszym meczu mimo dużej przewagi rywalek, sporych urazów i kontuzji próbowały dzielnie walczyć i utrzymać dobry wynik. Swoje marzenie zrealizowały dopiero w kolejnym meczu, gdzie walka była bardzo wyrównana, jednak to dziewczęta z naszej szkoły okazały się lepsze.

Ostatecznie nasza drużyna zajęła II miejsce w Finale Regionu Biała Podlaska w Koszykówkę Dziewcząt 3×3.

Mimo sporych urazów, obolałych nóg i rąk, radość ze zwycięstwa była ogromna. Zawodniczkom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za trud, wolę walki i tak wysoki wynik w grach drużynowych.

Dziewczęta do zawodów zostały przygotowane przez p. Jolantę Conkała, nauczyciela wychowania fizycznego. Koszykarki z klasy VI zostały wsparte przez uczennicę z klasy VII, które uczy p. Dorota Mościcka.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia p. Jolanta Conkała