Jesteśmy już uczniami…

W dniu 14 października 2020 r. w odświętnie udekorowanej sali odbyło się pasowanie pierwszaków  na  uczniów  Szkoły  Podstawowej  im.  ks. Kard.  Stefana  Wyszyńskiego w Świdrach. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne w programie artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni p. Elżbiety Soszki. Utwierdzili wszystkich w przekonaniu, że znają swoją Ojczyznę, szkolne obowiązki i potrafią właściwie zachować się w różnych sytuacjach. Pierwszoklasiści złożyli  uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie  Pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia. Była to uroczysta i podniosła chwila. Na pamiątkę ślubowania uczniowie klasy I otrzymali dyplomy, znaczki z Patronem szkoły i legitymacje szkolne poświadczające fakt uczęszczania do naszej szkoły, a dodatkowo Pani dyrektor podarowała pierwszakom magnetofon; zaś Samorząd Uczniowski też przygotował drobne upominki. Rodzice sprawili swoim pociechom niespodziankę w postaci kuferków edukacyjnych. Wszyscy życzyli pierwszakom wspaniałych osiągnięć szkolnych.
Na zakończenie uroczystości nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i wspólnej dyskusji, pełnej miłych wrażeń.

W związku z wyjątkową sytuacją spowodowaną zagrożeniem COVID-19 na  uroczystości byli obecni nieliczni przedstawiciele społeczności szkolnej.