Laboratoria Przyszłości. Klocki konstrukcyjne KORBO.

W dniach 10 i 12 stycznia 2023 r. na lekcji informatyki prowadzonej przez panią Agatę Kaciłowicz uczniowie z klasy IV, V, VI i VIII pracowali zespołowo, używając klocków konstrukcyjnych KORBO, wykorzystując metodę pracy projektowej STEAM łączącą: naukę (S), technologię (T), inżynierię (E), sztukę (A) i matematykę (M) w celu budowania kompetencji przyszłości.
Uczniowie podczas 45 – minutowej pracy wykonali gry logiczne Sudoku, zbudowali kreatywne konstrukcje m.in. drzwi i traktory, a następnie wprawili je w ruch. Ponadto rozwijali swoje kompetencje miękkie: umiejętność dialogu, współpracy w grupie, kreatywność i asertywność, tzw. działanie TEAM BUILDING.

Klocki konstrukcyjne KORBO zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.