„Narodził się Bóg Dziecina w Betlejem, w Betlejem…”

Święta, to czas niezwykły, czas dobroci i refleksji, nad tym co ważne, istotne a zarazem niedoścignione. To czas skupienia, spełnienia i oczekiwania, oczekiwania na cud Boży. Wierzymy, że właśnie wtedy uda nam się na chwilę zatrzymać i zobaczyć to, co jest proste, zwykłe, ludzkie – po prostu uda się nam zobaczyć zwykłą ludzką dobroć.

Jak co roku, tak i teraz w naszej szkole 20.12.2022 roku odbyły się jasełka z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Program inscenizacji w sposób tradycyjny, a zarazem wymowy, przedstawiał objawienie Daru Bożego Narodzenia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. W tę cudowną, świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy II, III, IV, V, VI i VII oraz nasze przedszkolaki z zerówki. O piękne przeżycia i miłe doznania słuchowe zadbali także zdolni muzycy – Dawid Suchodolski, Gabriel Osiński i Iwona Szczygielska pod kierunkiem pani Anny Suchodolskiej oraz wokaliści naszej szkoły – uczennice klasy V i VII pod kierunkiem pani Doroty Mościckiej i pani Anny Suchodolskiej. Piękna dekoracja, bardzo starannie przygotowane stroje aniołów, pastuszków, królów, a przede wszystkim Maryi i Józefa przyciągały uwagę oglądających, a niezwykle subtelny i wzruszający taniec kończący jasełka wraz z wokalem pani Doroty Mościckiej, do głębi poruszył niejedno serce.

Na koniec głos zabrali uczniowie Samorządu Uczniowskiego, składając bożonarodzeniowe życzenia oraz Pani dyrektor Agnieszka Śledź, która ze wzruszeniem mówiła o pragnieniach i marzeniach, nie tylko tych najmłodszych, ale i tych trochę starszych uczestników bożonarodzeniowego misterium. Podziękowała również aktorom, muzykom, wokalistom oraz nauczycielom przygotowującym uroczystość – p. Joannie Papiewskiej, p. Annie Suchodolskiej, p. Dorocie Mościckiej, p. Agacie Kaciłowicz, p. Marcie Kulik i p. Annie Gajda oraz rodzicom, że zadbali o przepiękne stroje swoich dzieci. Pani dyrektor podziękowała również rodzicom, którzy przybyli na uroczystość, by obejrzeć występ swoich pociech.
Wszystkim obecnym Pani dyrektor i przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Nowak złożyły świąteczno – noworoczne życzenia.