Pierwszy dzień Wiosny

ty zimowa panno.
Pięknie Cię żegnamy,
bo wiosnę witamy!”

W   dniu   19.03.2021 r.   wszystkie   dzieci   z   naszego   przedszkola   wzięły  udział  w tradycyjnym obrzędzie   „pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości odbywały  się  już  w  domach co niektórych przedszkolaków, poprzez wykonanie wraz z rodzicami Marzanny symbolizującej odchodzącą zimę. Kiedy już nadszedł czas pożegnania, wszystkie grupy przemaszerowały wokół budynku przedszkola ze swoimi Pannami Marzannami, wznosząc okrzyki żegnające zimę – „ Ku, ku, precz zimo zła. Już bociek leci, cieszą się dzieci – wiosna, wiosna idzie przez świat!”. Po powrocie na sale, dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku rozwiązując wiosenne zagadki. Poprzez pracę plastyczną – „ W marcu – jak w garncu” zobrazowały zmienną, marcową pogodę.