Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: „Uzależnienia niszczą marzenia – stop nałogom”

W listopadzie 2022 r., w ramach działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży, w tym działań mających na celu przeciwdziałanie pojawianiu się zachowań ryzykownych związanych z używaniem przez uczniów środków odurzających, substancji psychotropowych, środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Uzależnienia niszczą marzenia – stop nałogom”, zorganizowanym przez p. Annę Wakułę – pedagoga szkolnego.

Głównym celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, pogłębienie wiedzy nt. zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz kształtowanie wśród naszych uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych, oraz postawy odpowiedzialności za swoje zdrowie wraz z umiejętnością przewidywania skutków własnych zachowań dla swojego zdrowia i innych ludzi.

Uczestnicy konkursu wykonali ciekawe prace, różnymi technikami plastycznymi. Uczniowie klas I – III mieli wykonać plakat, a uczniowie klas IV – VIII – przygotować ulotkę, broszurę edukacyjno – informacyjną nt. szkodliwości substancji uzależniających. Wpłynęło 18 prac.

W kategorii klas I – III:
I miejsce – Joanna Suchodolska klasa II
II miejsce – Iga Czechowska klasa I
III miejsce – Paweł Gajek klasa II

W kategorii klas IV – VIII:
I miejsce – Zofia Kożuchowska klasa VI
II miejsce – Lena Sosnowska klasa V
III miejsce – Amelia Zalewska klasa VI

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dodatkowo klasy II i VI otrzymały gry integrujące za najliczniejsze uczestnictwo. Środki finansowe na nagrody zostały pozyskane z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów i kreatywności. Dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do rozwijania swoich talentów.

Agnieszka Śledź – dyrektor ZS Świdry i Anna Wakuła – pedagog szkolny.

Zdjęcia: uczennica z klasy VI – Pola Szaniawska