Spektakl teatralny pt. „Baśnie Pana Andersena”

Baśnie Andersena to wzruszające opowieści, na których wychowało się wiele pokoleń na całym świecie. Uczniowie naszej szkoły znają treści wielu z nich, a w dniu 27.03.2023 r. mieli okazję przypomnieć sobie znanych bohaterów i obejrzeć spektakl teatralny pt. „Baśnie Pana Andersena”, wystawiony w sali widowiskowej I LO w Łukowie przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa. Przez ponad godzinę dzieci z klas I – III były w świecie fantazji. Zaproszone zostały przez zaniepokojonego „Pan Andersena”, który sądził, że dzieci nie znają jego twórczości, a baśnie są zbyt unowocześniane. Na szczęście zgromadzona publiczność, Brzydkie Kaczątko oraz Gerda i Kaj udowodnili Panu Andersenowi, że wszyscy doskonale znamy i uwielbiamy wszystkie jego dzieła! Przy okazji bohaterowie spektaklu przypomnieli kilka cennych prawd. Brzydkie Kaczątko, że nie wolno krytykować innych, Calineczka udowodniła, iż o wielkości człowiek świadczą: dobre serce i pokora, zaś Ołowiany Żołnierzyk pokazał nam potęgę odwagi.

Teatr oglądany na żywo był dla nas prawdziwą kulturalną ucztą. Piękne dekoracje, wspaniałe stroje, muzyka, gra świateł i dialog aktorów z publicznością sprawiły, że nie możemy się doczekać spotkania z kolejną przygodą teatralną!

Zdjęcia p. Anna Gajda, p. Marzena Szczygielska.