Sportowa gala

W październiku 2022 r. dwudziestu sześciu uczniów Zespołu Szkół w Świdrach zostało nagrodzonych Nagrodą Wójta Gminy Łuków za osiągniecia sportowe.

W wyniku rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z klas IV – VIII w dwóch kategoriach wiekowych – Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej zajęli II miejsce w Gminie Łuków. Szkoła za tak wysoką lokatę otrzymała dotację w wysokości 5294 zł. O przyznanie nagrody pieniężnej dla uczniów postarały się panie uczące wychowania fizycznego w naszej szkole. Po napisaniu wniosków i rozpatrzeniu ich przez odpowiednią komisję w Urzędzie Gminy, nasi sportowcy otrzymali nagrody w wysokości 400 złotych. Dla niektórych takie wyróżnienie było wielką niespodzianka i zaskoczeniem. Dyplomy podziękowania przekazane przez Gminę Łuków zostały wręczone przez Panią dyrektor Agnieszkę Śledź podczas apelu.

Zmagania sportowe naszych uczniów krążyły wokół piłki ręcznej, koszykówki, koszykówki 3×3 i piłki nożnej. Były to zawody na szczeblu powiatowym i ½ finału województwa lubelskiego.

Dla podsumowania osiągnięć sportowych za rok szkolny 2021/2022 nagrodzeni sportowcy postanowili uczcić ten sukces i spotkali się 25 listopada br. w Arkabosie. Zabawa w kręgle, wspólne rozmowy przy pizzy stały się pewną formą wspomnień, jak również podziękowaniem i motywacją do dalszej pracy.

Wśród uczniów nagrodzonych znaleźli się:

• Mikołaj Dybciak kl. V
  • Adrian Marciniak kl. VIII
  • Klaudia Nurzyńska kl. VIII
  • Oliwia Szaniawska kl. VIII

Podziękowania za osiągnięcia w pracy i trud włożony w przygotowanie uczniów do zawodów otrzymały p. Jolanta Conkała i p. Dorota Mościcka.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych w nowym roku szkolnym 2022/2023.