Spotkanie z policjantami i ich psami

Dnia 22 września 2021 roku naszą placówkę odwiedzili specjalni goście – Policjanci oraz psy policyjne z Komendy Powiatowe Policji w Łukowie. Tego dnia dzieci zgromadziły się na boisku szkolnym, aby powitać gości. Przewodnik psa tropiącego opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, po co psy  pracują w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Przeprowadził krótki pokaz związany z posłuszeństwem, wykonywaniem komend przez czworonoga. Dzieci z ogromnym zachwytem przyglądały się umiejętnościom psa. Następnie odbyła się pogadanka na temat zagrożeń mogących wynikać z kontaktów ze zwierzętami oraz na temat bezpieczeństwa. Panowie Policjanci szczególną uwagę zwrócili na zachowanie podczas spotkania z nieznajomymi psami. Policjant   zaprezentował   bezpieczną   pozycję   na   „żółwia”,   którą  należy  przyjąć  w przypadku ataku ze strony psa. Dzieci wysłuchały policyjnych rad oraz zadawały wiele nurtujących pytań. Na zakończenie cała społeczność podziękowała gościom za interesujące spotkanie i wręczyła Panom Policjantom i ich czworonogom upominki.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz