Światowy Dzień Wody

W przedszkolu 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ podczas konferencji Szczytu Ziemi (UNCED) w Rio de Janerio w 1992 r. Każdego roku jego obchody skupiają się wokół wybranego zagadnienia. W tym roku hasłem przewodnim Światowego Dnia Wody 2022 było „Wody podziemne – uczynienie niewidzialnego widocznym”. Wszystkie treści omawiane na zajęciach zostały połączone z Ogólnopolskim programem edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury” realizowanym w naszym przedszkolu. Naszym przedszkolakom wychowawczynie tłumaczyły, gdzie znajdują się wody podziemne. Omawialiśmy obieg wody w przyrodzie i sposoby jej wykorzystania. Wszystkie dzieci wiedziały, że woda jest nam oraz zwierzętom i roślinom  niezbędna do życia. Ustaliliśmy jak możemy ją oszczędzać, aby starczyła na długie lata.

Zdjęcia: p. Marta Kulik, p. Anna Wakuła, p. Ewelina Durka