Szkolna Akcja Narodowego Czytania – „Ballady i romanse” A. Mickiewicza

W dniu 5 września 2022 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w Akcji Narodowego Czytania; w tym roku Para Prezydencka wybrała na 11. edycję „Ballady i romanse” A. Mickiewicza.

Szkolne czytanie zainaugurowała Pani dyrektor Agnieszka Śledź, wspólnie z przewodniczącą Rady rodziców p. Moniką Nowak, a w  dalszej części fragmenty poezji romantycznej czytali uczniowie z klas II – VIII i inni nauczyciele. Genezę romantyzmu i główne założenia twórczości wieszcza narodowego przedstawili  nam uczniowie z klas VII i VIII.

Na zakończenie spotkania Pani dyrektor podkreśliła, że jest to już 11. edycja Akcji Narodowego Czytania, która promuje polską literaturę, propaguje ideę czytania, a romantyczne przesłanie „miej serce i patrzaj w serce” ma charakter ponadczasowy i dla współczesnego pokolenia Polaków jest cennym drogowskazem na co dzień; literackie spotkanie z twórczością A. Mickiewicza  to również ważna inicjatywa o charakterze narodowym; Pani dyrektor podziękowała paniom – Elżbiecie Goławskiej, Jolancie Conkała, którą organizacyjnie wpierały p. D. Mościcka i p. A. Kaciłowicz, za przygotowanie uroczystości, która pomaga uczniom rozwijać własną osobowość, kształtować tożsamość i wpiera wychowywanie młode pokolenie w duchu patriotyzmu.