To był rajd ….

W ramach realizacji programu „Program SKS 2022” uczniowie Szkoły Podstawowej w Świdrach z klasy V i VI w dniach 24 i 25 maja 2022 r. wzięli udział w rajdzie rowerowym.

Pierwszego dnia udali się nad Zalew Zimna Woda. Tutaj rozegrali mecz w piłkę siatkową i całkowicie oddali się zabawom na placu zabaw. Wspólnymi siłami przygotowali sobie grilla. Wspólnie piekli kiełbaski, a następnie przy stołach piknikowych zjedli posiłek, po którym udali się w drogę powrotną.

Drugiego dnia trasa rajdu była o wiele dłuższa. Rajdowicze udali się do Leśnego Zespołu Rekreacyjno – Edukacyjnego – „Amonit”  w Klimkach. Świetna zabawa, wspólne zdjęcia, rozmowy, sprzyjały integracji grupy. Kolejnym etapem rajdu była wizyta w obozie partyzantów Armii Krajowej oddziału „Ostoi” z czasów II wojny światowej. Tutaj rozpalone zostało ognisko i wspólnym zabawom nie było końca. Niestety nadchodzący deszcz pokrzyżował plany i zasiał chwilowe przerażenie. Mimo wszystko, wszyscy uczestnicy rajdu bez większych obaw udali się w drogę powrotną. Duża ilość śmiechu, wzajemne wsparcie pozwoliło wszystkim dotrzeć szczęśliwie do domu. Uczniowie wzbogaceni o nowe doświadczenia, jak radzić sobie w trudnych warunkach pogodowych uznali rajd za wspaniałą przygodę. Uczestnicy rajdu byli zadowoleni i dumni z siebie, że przejechali ponad 30 km.

Uczniami podczas rajdu opiekowały się pani Jolanta Conkała i pani Dorota Mościcka.

Uczestnikom rajdu należą się ogromne podziękowania za wspaniałą integrację, wzajemne wspieranie się i cudowne poczucie humoru.

Zdjęcia: uczniowie Zespołu Szkół w Świdrach