V Gminny Festiwal Niepodległościowy

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”

Józef Piłsudski

W dniu 11 listopada 2018r. dokładnie w setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim odbył się po raz kolejny Gminny Festiwal Niepodległościowy. Chór kościelny działający przy tamtejszej parafii, zespół śpiewaczy „Niezapominajki” oraz uczniowie szkół Gminy Łuków zaprezentowali piękne, polskie patriotyczne pieśni i wiersze.  Przedstawicielami naszej szkoły był zespól wokalny z klasy I, przygotowany przez p. Annę Gajdę, w składzie: Natalia Jastrzębska, Kornelia Szczuchniak, Bartosz Piekarski oraz Dawid Suchodolski. Dzieci w ciekawych strojach, o ludowo – wojskowym charakterze,  zaśpiewały utwór „Przybyli ułani pod okienko”, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. W uroczystości brała również udział uczennica klasy VIII Kinga Zając, która  zadeklamowała wiersz „Ojczyzno” Marii Sulima, przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Goławskiej. Po występie wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki, a nasza szkoła pamiątkowy dyplom wręczony przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Henryka Wysockiego. Uroczystość została zakończona odśpiewaniem Hymnu Państwowego oraz krótkim wystąpieniem władz samorządowych gminy Łuków: p. Mariusza Osiaka  oraz Wojciecha Szczygła.

Cieszymy   się,   że   mogliśmy   w  tak  uroczystym  dniu  reprezentować  naszą  szkołę  i w wyjątkowy sposób oddać hołd Naszej Ukochanej Ojczyźnie.

Zdjęcia p. Anna Gajda