Warsztaty z doradztwa zawodowego

Uczniowie klas ósmych stoją przed trudnym zadaniem wyboru dalszej drogi kształcenia i zdobycia zawodu. Aby pomóc im w podjęciu decyzji, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, zostały zorganizowane warsztaty prowadzone w dn. 22.02.2023 r. przez doradcę zawodowego z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Siedlcach.

Celem spotkania było rozbudzenie u młodzieży motywacji do zaplanowania swojej przyszłości poprzez dokładne poznanie samego siebie.

Podczas zajęć ósmoklasiści mieli okazję poznać dominujące zdolności oraz cechy osobowości. W określeniu predyspozycji zawodowych pomógł im test przygotowany przez doradcę. Wybór szkoły ponadpodstawowej to trudne zadanie, jednak świadomość własnych możliwości na pewno pomoże nastolatkom podjąć właściwą decyzję.

Mamy nadzieję, że tego typu zajęcia przyczynią się do osiągnięcia zamierzonych planów edukacyjnych naszych uczniów.

Zajęcia bardzo przypadły do gustu naszym uczniom, którzy chętnie brali udział wyznaczonych zadaniach przez Panią prowadząca.

Wyjazd na warsztaty zorganizowała p. Sylwia Gajo – nauczyciel doradztwa zawodowego.