„Wdzięczność jest pamięcią serca” – uroczysty montaż literacki dedykowany p. Beacie Głuchowskiej

„… nic się nie dzieje przedwcześnie,
I nic się nie dzieje za późno,
I wszystko się dzieje w swym czasie,
Wszystko…
Wszystkie uczucia, spotkania,
Odejścia, powroty, czyny, zamiary,
Zawsze właściwą godzinę biją Boże zegary”

W dniu 28 lutego 2022 r. cała społeczność szkolna zgromadziła się na uroczystym spotkaniu, aby pożegnać panią Beatę Głuchowską, która podjęła decyzję o zakończeniu pracy zawodowej.
Podczas kameralnego spotkania panią Beatkę żegnali dyrektor szkoły, rodzice, uczniowie i zaproszeni goście. Pani dyrektor Agnieszka Śledź w swym wystąpieniu podziękowała pani Beacie za pracę w naszej placówce, ogromne zaangażowanie w życie szkoły, duchowy rozwój dzieci i młodzieży, organizację  różnorodnych akcji w ramach wolontariatu i szkolnych uroczystości; wręczając Nagrodę Dyrektora Szkoły, życzyła wiele szczęścia w życiu, realizacji pasji i marzeń.
Ze słowami wdzięczności i uznania zwrócili się również nasi uczniowie, dedykując pani Beacie montaż literacki o uniwersalnym przesłaniu, traktujący  o najważniejszych wartościach w życiu każdego człowieku – wiary w Boga, poszukiwaniu Go na co dzień, przyjaźni, miłości i piękna, które ubogaca wewnętrznie i uczy postrzegać świat. Uczniowie, zwracając się do pani Beaty, pokreślili, że Jej takt pedagogiczny, wiedza, umiejętność współpracy z dziećmi i młodzieżą w trochę  skomplikowanym świecie i taka normalna codzienność, która pozwala im rozwijać się –  zasługują na najwyższe uznanie.
Do pani Beaty popłynęły również ciepłe słowa od pracowników szkoły, którzy dziękowali za wspólne lata współpracy, przyjaźni, rozwiązywania wszelkich problemów; życzyli wiele radości, spokoju i ludzkiej życzliwości na co dzień.
Zabierając głos ks. kanonik Andrzej Kieliszek – proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, podziękował za zaproszenie na uroczystość, zwrócił uwagę, że pielęgnowanie przez dzieci i młodzież chrześcijańskich wartości ma ogromne znaczenie  w wychowaniu młodego pokolenia i za to również przekazał pani Beacie serdeczne podziękowania; słowa wdzięczności za wychowywanie i kształcenie młodego pokolenia popłynęły dla pani Beaty  również od rady rodziców, życzenia złożyła p. Monika Nowak – przewodnicząca.
Pani Beta, zwracając się do Pani dyrektor i zgromadzonych na uroczystości, podziękowała wszystkim za wszelkie dobro, wspólnie spędzony czas, możliwość realizacji swych zawodowych i życiowych pasji, przypomniała, że Jeżeli Bóg w życiu jest na pierwszym miejscu, wszystko znajdzie się na właściwym miejscu; wspólna fotografia z uczniami  i pracownikami szkoły jest pamiątką przeżytych chwil, spędzonego czasu i obdarowywania drugiego człowieka szlachetnością serca.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz