Wielkanocne warsztaty kulinarne

W ramach projektu edukacyjnego „Pociąg do zdrowia” przedszkolaki z grupy Biedroneczki przygotowały ciasto na babeczki wielkanocne i poprosiły nasze panie z kuchni, aby pomogły im upiec słodkości. Dzieci poznały składniki potrzebne do zrobienia ciasta, po czym przystąpiły chętnie do jego wykonania. Z zainteresowaniem obserwowały wszystkie etapy, po czym zaniosły do naszej szkolnej kuchni babeczki i zapoznały się z urządzeniami, w których piecze się różne potrawy. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych tego dnia również barwiliśmy jaja. Mieliśmy okazję poeksperymentować z barwnikami, tworząc  z kolorów podstawowych kolory pochodne o różnej intensywności. Warsztaty bardzo spodobały się naszym przedszkolakom, a poczęstunek był tego najlepszym dowodem. W miłej atmosferze wychowawcy Marta Kulik i Ewelina Durka złożyły przedszkolakom życzenia i  wspólnie podzieliliśmy się jajkiem, podtrzymując nasze tradycje związane ze Świętem Zmartwychwstania Pańskiego.

Zdjęcia: p. Ewelina Durka, p. Marta Kulik