Wizyta strażaków

19 maja 2022r. do Zespołu Szkół w Świdrach zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście, a mianowicie gościliśmy strażaków Powiatowej Straży Pożarnej w Łukowie. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas I – III  oraz przedszkolaki.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa. Duże zainteresowanie sprawiło dzieciom oglądanie wozu strażackiego, którym przybyli nasi goście. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci miały możliwość założyć hełm strażacki, a także usiąść w wozie strażackim. Największą atrakcją okazało się zrobienie przez strażaków tęczy oraz nauka obsługi węża strażackiego.

Zdjęcia: p. Anna Wakuła, p. Jolanta Wiszniewska- Celińska, p. Ewelina Durka, p. Marta Madeka