XXI Dzień Papieski – „Nie lękajcie się!”

W dniu 7 października 2021 r. odbył się uroczysty montaż słowno – muzyczny, poświęcony postaci Papieża – Polaka i Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego; to uroczystość wyjątkowa, bowiem w niespełna miesiąc wcześniej byliśmy świadkami włączenia do grona błogosławionych Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Jak przystało na tegoroczne hasło obchodów – treści poświęcone refleksji   dotyczyły    naszego    zaufania   Bogu,   powierzenia   Mu   ludzkich   spraw   i problemów codzienności.

„Nie lękajcie się!”, to drogowskaz, który nigdy nie zawodzi, dodaje otuchy, uczy odwagi i szlachetności oraz uświadamia współczesnemu człowiekowi, że słowa kierowane do nas przypominają, że Bóg przemawia do każdego człowieka, tylko ten głos musimy starać się usłyszeć. Na     zakończenie     uroczystości    wspólnie    zaśpiewaliśmy  ulubioną „Barkę” papieża

Pani dyrektor, zabierając głos, podkreśliła wielkie znaczenie Dnia Papieskiego dla społeczności szkoły, której patronuje Prymas Tysiąclecia, wielki przyjaciel Jana Pawła II oraz podzieliła się refleksją na temat  wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, przypomniała, jak wielka radość i ogromne wzruszenie towarzyszyły wtedy Polakom. Podziękowała uczniom kl. VIII i VI za  uroczysty  występ oraz nauczycielom Beacie Głuchowskiej, Marzenie Szczygielskiej i Elżbiecie Goławskiej za opracowanie  montażu literacko – muzycznego.

„Nie lękajcie się!”…

Zdjęcia p. Beata Głuchowska