Zabawa andrzejkowa w klasie II

Tradycja obchodzenia andrzejek w Polsce jest bardzo stara i choć dziś jest to okazja do towarzyskich spotkań i wesołej zabawy, należy pamiętać, że dawniej takie wróżby traktowano z ogromną powagą.

Klasa II wspólnie z wychowawcą w dniu 30 listopada 2022 r., w doskonałych nastrojach zorganizowała spotkanie andrzejkowe, którego głównym celem było kultywowanie staropolskich tradycji ludowych i pobudzanie dziecięcej wyobraźni oraz kreatywności, przenoszącej w świat fantazji i marzeń. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia krótkiego filmu edukacyjnego, przybliżającego tradycję andrzejek. Wiele pozytywnych emocji wzbudziła zabawa „Mój przyszły zawód”, przeprowadzona przy wtórze andrzejkowych piosenek. Uczniowie z entuzjazmem przystąpili również do rysowania na kartkach papieru własnych marzeń. Czy się spełnią? Tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale dzieci miały wspaniałą okazję do zabawy i sprawdzenia umiejętności rzucania do celu. Uczniowie klasy II mają świetne „oko” – wszyscy trafili do „magicznej skrzynki” z nadzieją na spełnienie swoich marzeń.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i dobrym humorem na dalszą część dnia.