Zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w klasie II z wykorzystaniem kloców KORBO

Za nami I semestr roku szkolnego 2022/2023 wytężonej pracy. Dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości, w naszej szkole na dobre zagościło programowanie i kodowanie. Oswajanie dzieci z tą tematyką już na początku edukacji, to słuszny kierunek pracy, zapewniający wszechstronny rozwój uczniów na wielu płaszczyznach, nie tylko z obszaru informatyki.

W klasie II, w ramach zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia, w I semestrze w roku szkolnym 2022/2023 odbyły się trzy spotkania z wykorzystaniem kloców KORBO, prowadzone przez panią Annę Gajdę, na których uczniowie pracując w grupach, doskonalili umiejętności w zakresie kodowania. Dzieci wykonały szereg zadań z wykorzystaniem kolorowych zębatek i walców. Nauce towarzyszyła świetna zabawa, polegająca na przypisywaniu każdemu kolorowi zębatki polecenia ruchu, a walcowi określonego sygnału dźwiękowego. Łącząc zębatkę z walcem dzieci realizowały kod ruchowo – dźwiękowy. Dokonywały również skracania kodów przedstawionych na zdjęciach.

Zajęcia z wykorzystaniem kolorowych, solidnie wykonanych klocków sprawiły, że każdy uczeń był aktywny i kreatywny, dlatego w II semestrze będziemy kontynuowali zajęcia z wykorzystaniem zestawów konstrukcyjnych KORBO oraz innych pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Zdjęcia p. Anna Gajda