„Baśń o prawach dziecka”

24 listopada 2022 r. dla naszej szkoły był wyjątkowym dniem, ponieważ świętowaliśmy 33 rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Przyłączyliśmy się do corocznej akcji UNICEF – u – Funduszu Narodów Zjednoczonych, którego głównym kierunkiem pracy jest propagowanie praw dzieci na całym świcie. Prekursorem i szczególnym obrońcą tych praw był Janusz Korczak, który o sobie mówił: „Za syna wybrałem ideę służenia dziecku i jego sprawie”. Uczniowie z klasy II i V wierszem i piosenką podkreślili ważną rolę Korczaka w utworzeniu Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Dopełnieniem przekazywanych treści była zagrana przez uczniów inscenizacja pt. „Baśń o prawach dziecka”. Nasi najmłodsi aktorzy wcielili się w postacie: Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Macochy, strasznego Wilka oraz przedstawiciela UNICEF – u by przybliżyć, szczególnie najmłodszym widzom, tematykę praw dziecka.

Na zakończenie wszyscy artyści, przy wtórze oklasków zgromadzonej widowni, wykonali wesołą, ale jakże wymowną piosenkę Majki Jeżowskiej „Na raz, na dwa”. Do uczniów dołączyła Pani dyrektor Agnieszka Śledź, która podziękowała dzieciom za wspaniały występ, a opiekunom za ogromny wkład pracy w przygotowanie uroczystości.

Apel poprowadzili uczniowie z klasy VII  – Maja Ptasińska oraz Michał Zabłocki. Uczniów do występu przygotowały p. Anna Wakuła i p. Anna Gajda.

Dziękujemy p. Dorocie Mościckiej za nagłośnienie uroczystości, natomiast p. Agacie Kaciłowicz za uwiecznienie najciekawszych fragmentów przedstawienia.

Mamy swoje prawa,
ale nie zapominamy też o swoich obowiązkach.