Kiermasz pączków dla Jakuba

„Każdy serca dar wielką wartość ma
Jest jak promień słońca gdy pogoda ciągle zła
Każdy serca dar wielką wartość ma
Bo nadzieję niesie tam gdzie ludzka płynie łza”.

Słowa znanej piosenki Golec Uorkiestra &Elizy Kania pod tytułem „Dobra piosenka” stały się myślą przewodnią naszej akcji charytatywnej, która odbyła się 16.02.2023r. w naszej szkole, a był to kiermasz słodkości tłustoczwartkowych. Został on zorganizowany przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna dłoń”, uczniów PCK i SKO wraz z nauczycielami – opiekunami. Celem naszego przedsięwzięcia było wsparcie zbiórki dla Jakuba Wierzbickiego z Gołaszyna – chłopca, który od urodzenia zmaga się z ograniczeniem sprawności z powodu braku prawej dłoni i przedramienia. Akcja, w którą włączyła się cała społeczność szkolna oraz przedszkolna, miała na celu wspomóc Jakuba w spełnieniu marzenia zakupienia elektroprotezy ręki, aby mógł na co dzień sprawnie funkcjonować. Rodzice i dzieci stanęły na wysokości zadania i już od samego rana w szkole pojawiały się coraz to nowe, cudowne smakołyki w postaci pączków, donutsów, obwarzanek, mini pączków, faworków, a nawet deserków i babeczek. Wszystko cieszyło nie tylko oko, ale i podniebienie naszych uczniów, kiedy degustowali słodkości, do których każdy dorzucił odrobinę dobra i empatii.

Serdeczne podziękowania kierujemy do dzieci za tak liczne włączenie się do akcji, a także rodzicom za ogromny odzew na prośbę wolontariuszy o przygotowanie słodkości. Zebrana na kiermaszu kwota w wysokości 2 580zł zostanie przekazana Jakubowi.

Ta akcja pokazała, że w naszej małej społeczności mamy wielu ludzi o WIELKIM SERCU i że razem możemy osiągnąć bardzo dużo!

W ramach pomocy Jakubowi nasza szkoła podjęła również wyznanie sportowo – charytatywne – rozegrany będzie mecz: „Dajmy kosza przeciwnościom” i uczniowie naszej szkoły w dniu 24.02.2023r zagrają mecz koszykówki.

Jak powiedział niegdyś nasz błogosławiony patron Stefan Kardynał Wyszyński:

„Po to gromadzimy, abyśmy mieli co rozdawać”
„Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić”

Nad organizacją i przebiegiem kiermaszu czuwały: p. Anna Suchodolska, p. Joanna Papiewska, p. Marzena Szczygielska, p. Małgorzata Juszczyńska, p. Elżbieta Soszka.

Zdjęcia p. Anna Suchodolska, p. Agata Kaciłowicz.