„Dziś jest dzień wyjątkowy,
Dla maluszków wprost bajkowy.
Uroczystość nie byle jaka,
To pasowanie na przedszkolaka”.

25 listopada2022 r. w Przedszkolu w Świdrach odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci. „Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z edukacją. Uroczystość odbyła się w obecności Pani dyrektor Agnieszki Śledź, przewodniczącej Rady Rodziców Pani Moniki Nowak, a także rodziców.

Pięknie ubrane dzieci, wesoło prezentowały piosenki i wiersze, których nauczyły się do tej pory. Następnie odbyło się pasowanie dzieci. Pani dyrektor dokonała uroczystego aktu pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz rożek słodkości. Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor wręczyła na ręce wychowawców prezent dla przedszkolaków.