Dzień Życzliwości

25 listopada 2022 r. odchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości.
Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Dzień Życzliwości to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.

Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a życzliwość ma niezwykłą moc, daje wiele radości i  zacieśnia więzy między ludźmi.

Świętowanie Dnia Życzliwości rozpoczęliśmy od samego rana. Uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym – symbolu radości i optymizmu. Górny korytarz wypełnił się słowami, które dają moc: dasz radę, wierzę w Ciebie, jesteś wyjątkowy. Każda klasa z pomocą uczennic należących do Szkolnego Koła Wolontariatu, otrzymała „ Słoik Życzliwości” z zadaniami na ten dzień: przytul kogoś, uśmiechnij się do trzech napotkanych osób, powiedz wybranej osobie komplement, przepuść kogoś w drzwiach, itp. Swoją radość i entuzjazm mogliśmy uwiecznić robiąc zdjęcia przy „mini” ściance: klasami, parami.

Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nas nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i pozytywna energia, wraca do nas z nawiązką.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli Dzień Życzliwości upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo w tym dniu.

Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.

Zdjęcia: p. Anna Wakuła, p  Elżbieta Soszka, p. Agata Kaciłowicz, p. Anna Gajda, p. Małgorzata Juszczyńska.