Uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej  „Szkoła Pamięta” nasza szkoła uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych.

W dniu 01 marca 2020 roku w Łukowie odbyła się kolejna VIII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem” – największy bieg pamięci w Polsce, którego patronat narodowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W   tej   sportowo   –   patriotycznej   imprezie   promującej   zdrowy   styl   życia  i ponadczasowe wartości uczestniczyli  uczniowie  naszej  szkoły.  O godzinie 12.00 ruszył bieg honorowy, w którym udział wziął każdy, kto chciał upamiętnić narodowych bohaterów, a koszulki z ich wizerunkiem podkreśliły charakter imprezy. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali okazyjnie wybite medale, materiały patriotyczne oraz wzmocnili się ciepłym posiłkiem przygotowanym przez organizatorów. Ponadto zawody były świetną okazją do integracji międzypokoleniowej i poznania najnowszych dziejów polskiej historii.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie z klasy 6: Aleksandra Czechowska, Marta Goławska, Katarzyna Świderska, Angelika Kożuchowska, Oliwia Wetoszka, Amelia Dybciak, Piotr Kiełczykowski, Paweł Łazuga; z klasy 5: Małgorzata Kazanecka, Iwona Szczygielska; z klasy 4: Julia Łazuga, Maja Ptasińska; z klasy 8: Joanna Kazanecka, Weronika Goławska, Aleksandra Markiewicz, Bartosz Świderski, a opiekunami były p. Dorota Mościcka (opiekun Samorządu Uczniowskiego, nauczyciel wychowania fizycznego) i p. Małgorzata Juszczyńska (nauczyciel języka angielskiego).

Gratulujemy naszym zawodnikom szlachetnej postawy, która współczesny patriotyzm łączy z kampanią promującą zdrowy styl życia i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zdjęcia p. Dorota Mościcka