Hołd wdzięczności z … kotylionami w tle

10 listopada 2011r. uczciliśmy pamięć bohaterów walk narodowowyzwoleńczych. Z okazji Święta Niepodległości Polski uczniowie kl. VI pod kierunkiem wychowawcy p. J. Conkały zaprezentowali montaż poetycko – muzyczny o tych, „którym przyszło zginąć za Ojczyznę”. Poezja patriotyczna wprowadziła nas w nastrój zadumy i refleksji, a „Rota” przypomniała wszystkim o zobowiązaniu każdego pokolenia wobec narodu.

Zgodnie z propozycją Prezydenta RP wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli przypięte kotyliony, które przygotowały dla wszystkich p. E. Soszka, p. B. Gajo i p. M. Łukasik.

Pani dyrektor, zabierając głos, podziękowała paniom za organizację uroczystości i podkreśliła, że Narodowe Święto Niepodległości jest ważnym elementem edukacji patriotycznej.

SP Świdry - Dzień Niepodległości - 2011

Szkolny Dzień Niepodległości

SP Świdry - Kto Ty jesteś?

Kto Ty jesteś?

SP Świdry - Śpiewamy pieśni patriotyczne