„5 porcji warzyw, owoców lub soku” w szkole!

W naszej szkole w roku 2018 uczniowie klasy II i III realizowali program ,,5 porcji zdrowia w szkole”. Cele, które przyświecały tym działaniom, to edukacja na temat zasad zbilansowanej diety, roli warzyw, owoców i soków oraz kształtowanie prawidłowych postaw żywieniowych już od najmłodszych lat. Prawidłowe odżywianie dzieci przekłada się na zachowanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, a w przyszłości zaprocentuje korzyściami zdrowotnymi, odczuwanymi przez całe dalsze życie. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych jest też łatwiejsze niż późniejsze ich korygowanie. Im wcześniej dziecko pozna zdrowe nawyki żywieniowe, tym szybciej uzna je za naturalne w swojej codziennej diecie.

Dzięki udziałowi w programie dzieci znacznie poszerzyły swoją wiedzę na temat zasad zbilansowanej diety, ze szczególnym uwzględnieniem miejsca warzyw, owoców oraz soków w codziennym jadłospisie.

Zdjęcia p. Elżbieta Soszka i p. Barbara Gajo