Akcja „POMÓŻMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”- papier za kasztany i żołędzie

Szkoła podstawowa oraz Przedszkole w Świdrach bierze udział w akcji zorganizowanej przez Koło Łowieckie nr 40 „Koziołek” w Staninie.

Pierwsze nasiona i owoce już spadły, zatem można rozpocząć ich zbieranie. Należy je przechowywać w skrzynkach lub workach materiałowych w dobrze przewietrzonym, suchym miejscu. Inaczej zawilgną i spleśnieją, stając się nieprzydatne zwierzętom. Wyrazem wdzięczności za trud włożony w akcję będzie papier do ksero dla szkoły. Dla klasy, która zbierze najwięcej kasztanów i żołędzi przygotowana zostanie również wycieczka karawanem myśliwskim po pobliskim lesie, ognisko z kiełbaskami, któremu towarzyszyć będą pogadanki na temat dokarmiania i zwyczajów leśnych zwierząt.

Termin realizacji projektu 30.11.2022 r.

Koordynatorzy projektu:
p. Elżbieta Soszka, p. Dorota Mościcka – szkoła podstawowa
p. Ewelina Durka – przedszkole

Zapraszamy do udziału w akcji!