Chodzić każdy umie, ale czy bezpiecznie?

17 listopada 2011r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Bezpieczeństwa. Z tej okazji obejrzeliśmy występ artystyczny promujący bezpieczeństwo dzieci i dorosłych jako użytkowników drogi.

W dalszej części wysłuchaliśmy prelekcji policjanta KPP w Łukowie kom. Krzysztofa Golby, który szczególnie uwrażliwiał dzieci na sposób poruszania się pieszo i rowerami oraz podkreślił, że jazda samochodem, kiedy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy, jest o wiele bardziej bezpieczna.

Na zakończenie spotkania organizatorzy uroczystości – dyrektor szkoły p. Agnieszka Śledź i pedagog szkolny p. Edyta Łukasik wręczyły każdemu dziecku broszurkę dla dzieci i rodziców, której hasłem przewodnim jest „Chodzić każdy umie, ale czy bezpiecznie?”.

Warto usiąść z dziećmi i przypomnieć sobie ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Tę pracę domową weryfikuje zaskakująca nas codzienność.

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa - 01Szkolny Dzień Bezpieczeństwa - 02Szkolny Dzień Bezpieczeństwa - 03