„Cześć im i chwała” – „Szkoła pamięta”

Ostatnie dni października i miesiąc listopad są okresem zadumy. Jest to czas, w którym wspominamy tych, którzy odeszli, ale pozostawili po sobie ślad na kartach historii naszego kraju. Chcąc im podziękować, uczniowie Zespołu Szkół w Świdrach włączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”.

Czas epidemii i zajęć zdalnych pozwolił tylko na wspomnienia i refleksje w formie online. Uczniowie klas IV – VIII w ramach lekcji historii, wykorzystując posiadaną wiedzę, umiejętności plastyczne i technologię informatyczną wykonali prezentację, plakaty, rysunki i wystawki pamiątek rodzinnych. W swoich pracach uwzględnili najciekawsze miejsca pochówku znajdujące się  łukowskim cmentarzu, wspominali bohaterów narodowych. Wykonali szereg prezentacji wspominających ludzi, którzy oddali życie za Polskę. W formie plakatów przedstawili własne odczucia na temat pamięci o przeszłości, o ludziach i symbolach z tym związanych.

Najciekawsze prace wykonali: Mikołaj Krasnodębski – klasa V, Katarzyna Oskroba – klasa VI, Aleksandra Czechowska – klasa VII, Amelia Dybciak – klasa VII , Iga Zabłocka – klasa V.

wyk.K. Oskroba

wyk. A. Czechowska

wyk. A. Dybciak

wyk. I. Zabłocka

Szkoła Pamięta – Maciej Krasnodębski kl. V

Serdecznie dziękujemy uczniom za włączenie się w coroczną akcję MEN, że w ten sposób chcą kultywować pamięć naszych przodków.