Uczeń, rodzic, nauczyciel …

14 października w odświętnie udekorowanej sali zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele i przybyli do nas goście – pan wójt Mariusz Osiak i dyrektor GZO p. Bogdan Wiącek. Rozpoczynając uroczystość, Pani dyrektor Agnieszka Śledź powitała wszystkich zebranych i zaprosiła do obejrzenia szkolnych uroczystości, których myślą przewodnią są uczeń, rodzic, nauczyciel – po prostu edukacja.

Tradycją szkoły jest przyjęcie pierwszaków w poczet uczniów naszej szkoły w Dniu Edukacji Narodowej, zgodnie z obyczajem każde dziecko zostało pasowane na ucznia Szkoły Podstawowej im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Świdrach. Uczniowie kl. I pod kierunkiem wychowawcy  p. E. Soszka zaprezentowali uroczysty montaż słowno- muzyczny, traktujący o przyjaźni, koleżeństwie, radościach i smutkach w szkole –
„Idą pierwszaki, dawne maluchy. Jeden w drugiego, to same zuchy”. Z wielkim entuzjazmem była przyjęta deklaracja rodziców – „Razem z dziećmi wstępujemy,
W szkoły już otwarte bramy. Że na medal z nas rodzice, Wszystkich zapewniamy”. Dla dzielnych rodziców rozległy się gromkie brawa.

W dalszej części głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców kl. I p. M. Zając – podziękowała pani wychowawczyni za trud włożony w przygotowanie uroczystości ślubowania i złożyła wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pierwszacy zostali obdarowani upominkami od Pani dyrektor, rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Powodzenia życzył im również p. wójt M. Osiak. Następnie Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. M. Szczygielskiej zaprosił na występ traktujący o Dniu Edukacji Narodowej. Bardzo pomysłowo została przedstawiona szkoła – problemy uczniów i nauczycieli – szara szkolna codzienność w pełnym humoru i życzliwości montażu słowno – muzycznym rozbawiła publiczność. Pani dyrektor podziękowała uczniom, p. M. Szczygielskiej i p. M. Łukasik za pomysłowy i pełny ciepła występ dedykowany pracownikom szkoły.

Z okazji DEN p. dyrektor Agnieszka Śledź wręczyła pracownikom Nagrody Dyrektora Szkoły i złożyła wszystkim serdeczne życzenia. Słowa uznania i życzenia przekazał nauczycielom p. wójt Mariusz Osiak, który podkreślił, że rozumie problemy oświaty i że są one ważnym priorytetem Gminy Łuków. Podziękowanie za codzienny trud i serdeczne życzenia w imieniu rodziców skierowała do pracowników szkoły Przewodnicząca Rady Rodziców p. Jolanta Ciołek.

Uroczystość pełną ciepła, serdeczności i wzruszeń zakończyło spotkanie przy herbatce przygotowane przez naszych rodziców.

Dzień Edukacji NarodowejPierwszoklasiściPasowanie pierwszoklasisty