Dzień Bezpiecznego Internetu w przedszkolu

27 lutego po raz kolejny w naszym  przedszkolu we wszystkich grupach odbyły się zajęcia z bezpiecznego korzystania z internetu dzięki materiałom uzyskanym z Polskiego Centrum  Programu  Safer  Internet. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Celem wszystkich wychowawców podczas zajęć było ustalenie z dziećmi zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń multimedialnych oraz czytanie treści nawiązujących   do  bezpiecznego  korzystania  z  internetu.  Obejrzeliśmy  również bajki z serii „Owce w sieci”, które w przystępny sposób przedstawiały dzieciom ważne zasady korzystania z internetu. Po każdym filmie nauczyciele rozmawiali z dziećmi o ważnych przesłaniach płynących z  treści,  zwracając uwagę na temat bezpieczeństwa w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale poradziły sobie z pytaniami dotyczącymi obejrzanych bajek. Przedszkolaki zostały zapoznane z budową komputera oraz brały udział w zabawie z siecią z włóczki, która  miała  przybliżyć  im działanie sieci internetowej. Każde z dzieci zostało obdarowane naklejką z logiem DBI, a potem w ramach zadania plastycznego mogły pokolorować obrazki związane z internetem.

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach. Już teraz rozmawiamy o możliwościach jakie  daje  nam  internet,  aby w przyszłości ograniczyć niepoprawne zachowania. W trosce o dobro dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE I ILE CZASU PRZY NIM SPĘDZA!

Zdjęcia p. Marta Kulik