Dzień Dziecka w przedszkolu

Dzień Dziecka to najbardziej wesoły i piękny dzień dla wszystkich dzieci na całym świecie. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbyły się 3 czerwca 2019   roku.   Tego   dnia   dzieci   wybrały   się   do   Łukowa   się   na  spektakl  teatralny  „ Brzechwolandia”.   Spektakl   w   wykonaniu   aktorów   Narodowego   Teatru   Edukacji   z Wrocławia, był okazją do poznania mniej popularnych i przypomnienia sobie znanych wierszy Jana Brzechwy, takich jak: „Leń”, „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Atrament”, „Globus”, „Znaki przestankowe”. Dzięki  wizycie w niezwykłej krainie zwanej „Brzechwolandią”,  dzieci  mogły  przenieść  się  w  barwny  świat  pełen radości, marzeń i muzyki.  Postacie  z  wierszy  przypomniały   także o właściwym  zachowaniu w domu, w szkole i na podwórku. Po spektaklu wszyscy wybraliśmy się do pobliskiej lodziarni. Tam dzieci mogły same  skomponować swoje lody – wybierały smak, polewę i posypkę. Następnie z wielką przyjemnością zjadły je przy stolikach. Po tak obfitym deserze udaliśmy się do parku miejskiego gdzie  dzieci mogły poszaleć   na huśtawkach, zjeżdżalni i w piasku. To jest to, co nasze dzieci lubią najbardziej.