Góra Grosza 2013

13 grudnia 2013r. dokonano podsumowania akcji „Góra Grosza” w naszym Zespole Szkół. Akcja trwała od 25 listopada do 6 grudnia. W ciągu dwóch tygodni dzieci z przedszkola i uczniowie klas I–VI zbierali pieniądze, a potem nastąpiło liczenie. Dzieci mówiły, że rodzicie chętnie dawali im pieniądze na ten szczytny cel. Jeden grosz znaczy niewiele, ale wielka Góra Grosza jest największa na świecie i może pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie z własnych przyczyn zostały oddzielone od swoich najbliższych.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, dzięki którym nasza szkolna „góra grosza” coraz bardziej się powiększała. Razem w szkole zebrano 2757 monet co dało kwotę 183zł 61gr.  W akcji wyróżniła się klasa I, gdzie średnia zebranych monet na jednego ucznia wyniosła 161. Propagatorami akcji w naszej szkole są panie Elżbieta Soszka i Barbara Gajo – opiekunowie SKO oraz Samorząd Uczniowski.