Kiermasz charytatywny na rzecz hospicjum dla dzieci

„Zeszliśmy z wygodnej kanapy”. Poruszeni „wyobraźnią miłosierdzia” i chęcią niesienia pomocy, zorganizowaliśmy w dniu 8 listopada 2023 roku Kiermasz charytatywny dla hospicjum dla dzieci.

Naszym działaniom przyświecały słowa wypowiedziane niegdyś przez naszego patrona bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Po to gromadzimy, abyśmy mieli co rozdawać”.

Organizacją przedsięwzięcia zajęli się opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna dłoń” p. Anna Suchodolska, p. Anna Wakuła, p. Marzena Szczygielska oraz opiekunowie SKO i PCK p. Elżbieta Soszka, p. Dorota Mościcka i p. Małgorzata Juszczyńska. Przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej i przedszkolnej. W pomoc włączyli się zarówno rodzice, jak i uczniowie i przedszkolaki, którzy przygotowali bransoletki z koralików. Na stoisku naszego kiermaszu można było kupić bransoletki z koralików, jak również przepyszne deserki, babeczki, ciasta, soczki i popcorn, które dostarczyli do szkoły uczniowie i ich rodzice. W obsługę stoiska zaangażowani byli wolontariusze oraz członkowie SKO i PCK.

Podczas kiermaszu udało nam się zebrać pokaźną kwotę 3330zł. Pieniądze te trafią do dwóch hospicjów dla dzieci: Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w naszą akcję charytatywną, poświęcili swój czas i podzielili się z tymi, dla których zdrowie jest ogromnym pragnieniem. Pomoc drugiemu człowiekowi sprawia radość, a wsparcie chorych dzieci jest wielką potrzebą serc wrażliwych, by nieść pomoc podopiecznym hospicjum.

Zdjęcia p. Anna Suchodolska, p. Marzena Szczygielska, p. Agata Kaciłowicz