Let’s speak – spotkanie przedszkolaków z native speakerem

Dnia 20 października 2022 r. odwiedziła nas Charlotte Aldred. Jest ona native speakerem. Urodziła się w York w Anglii. Przyjechała do naszego przedszkola na zaproszenie p. Sylwii Gajo. Angielka przedstawiła się dzieciom i opowiedziała parę zdań o sobie oczywiście po angielsku również pytała nasze dzieci o ich imiona. Następnie przeczytała dzieciom opowiadanie. Dzieci z uwagą słuchały historyjki i wykonywały czynności, o które poprosiła Charlotte. Następnie wszyscy razem liczyliśmy do dwudziestu przy czym wykonywaliśmy zadania, o które poprosiła nas Angielka. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki zagrały w znaną im zabawę „Simon Says”.

Spotkanie to było dużym przeżyciem dla dzieci, ponieważ pierwszy raz spotkały się z osobą nie mówiącą po polsku. W podziękowaniu za przybycie i ciekawą lekcję delegacja przedszkolaków wręczyła kartkę z podziękowaniem i słodkim upominkiem.