MECZ CHARYTATYWNY DLA KUBY

Dnia 24.02.2023 r. w naszej szkole odbył się dla Kuby Wierzbickiego, ucznia klasy VII Szkoły Podstawowej w Gołaszynie, mecz charytatywny pod hasłem „Dajmy kosza przeciwnościom”. Była to ostatnia z czterech rozgrywek w ramach szlachetnej inicjatywy.

Reprezentanci naszej szkoły to drużyna dziewcząt w składzie: Maja Ptasińska, Julia Łazuga, Gabriela Zabłocka, Iga Zabłocka, Klaudia Nurzyńska, Oliwia Szaniawska, Joanna Toporowicz oraz drużyna chłopców: Filip Mateusiak, Rafał Łobejko, Piotr Filutowski, Maciej Gałach, Dawid Świderski, Adrian Marciniak, a drużynę  przeciwników reprezentowali „Biegacze Pomagacze” z Łukowa.

Na początku głos zabrała Pani dyrektor Agnieszka Śledź, powitała wszystkich uczestników oraz przybyłych kibiców. Podkreśliła, że to nietypowy mecz, bo na wagę ludzkiego zdrowia i ukazujący niezwykłą empatię i solidarność.

Przed pierwszym gwizdkiem, rozpoczynającym mecz, zaprezentowały się Cheerleaders w bardzo pomysłowym układzie tanecznym, dedykowanym naszym gościom, ale przed wszystkim Kubie i jego najbliższym. Pomysłowa choreografia i wspaniałe umiejętności cheerlderek wprowadziły siatkarzy na boisko sali gimnastycznej w przyjemnej atmosferze.

Mecz był pełen emocji i zakończył się wygraną uczniów naszej szkoły 50:34. Jednak nie wynik był najważniejszy, a dobra zabawa, sportowa rywalizacja oraz szczytny cel. Uczniowie otrzymali za wygrany mecz czek w wysokości 2500 zł, który oficjalnie przekazali Kubie.

Jednak to nie koniec niespodzianek. Po meczu panie z Wolontariatu: Anna Suchodolska, Joanna Papiewska, Marzena Szczygielska, pani ze Szkolnego Koła PCK Małgorzata Juszczyńska oraz panie ze Szkolnej Kasy Oszczędności Elżbieta Soszka i Dorota Mościcka wręczyły kwotę 2580 zł na ręce rodziców Kuby, pieniądze zostały zebrane podczas kiermaszu pączków w Tłusty Czwartek.

Cała społeczność szkolna zaangażowała się w organizację pomocy dla Kuby, takie przedsięwzięcie to dowód na to, że dzieci i młodzież chętnie niosą pomoc, potrafią wspierać potrzebujących i czynią to z odruchu serca; altruizm ma niejedno imię…

Agnieszka Śledź – dyrektor ZS Świdry oraz Dorota Mościcka i Jolanta Conkała – nauczyciele wychowania fizycznego.

Zdjęcia p. Małgorzata Juszczyńska