Mistrzynie powiatu

02 kwietnia 2022 r. w sobotę w Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie odbył się  Finał Powiatu Łukowskiego w mini koszykówce dziewcząt Igrzyska Dzieci.
W zawodach wzięły udział uczennice z Zespołu Szkół w Świdrach.
Przy trudnych warunkach pogodowych i pomocy rodziców udało się dojechać na miejsce zawodów i przystąpić do rywalizacji z dość trudnym przeciwnikiem ze Szkoły Podstawowej w Okrzei.
Mecz rozpoczął się od dość wyrównanej walki, a nawet momentami zawodniczki z naszej szkoły traciły kosze. W trzeciej i w czwartej kwarcie nasze dziewczęta przeszły do ataku i zdecydowanej obrony. Wymagało to ogromnego trudu, kondycji, koncentracji i realizacji podstawowych założeń taktycznych. W ostatnich minutach należało utrzymać uzyskaną przewagę. Dziewczęta spisały się świetnie i ostatecznie pokonały rywalki z Okrzei.
Zwycięstwo to dało nam awans na zawody rejonowe, które są ½ finału województwa lubelskiego, który odbędzie się w Białej Podlaskiej.
Mistrzyniami powiatu zostały: Maja Ptasińska, Julia Łazuga, Iga Zabłocka i Gabriela Zabłocka – kl. VI, Lena Krasnodębska, Oliwia Nowak, Lena Sosnowska i Patrycja Szczygielska – kl. IV oraz Nikola Suska – kl. V i Oliwia Szaniawska – kl. VII.
Dziewczęta z kl. IV i VI przygotowała p. Jolanta Conkała – nauczyciel wychowania fizycznego, a dwie uczennice z klasy V i VII p. Dorota Mościcka – nauczyciel wychowania fizycznego.
Ogromne podziękowania składamy rodzicom: p. Annie Ptasińskiej i p. Krzysztofowi Łazudze za pomoc w dowiezieniu naszych zawodniczek na zawody i wsparciu podczas meczu.
Zawodniczkom gratulujemy i dziękujemy za I miejsce w powiecie, za sportową walkę, trud, wysiłek kondycyjny i życzymy kolejnych sukcesów na zawodach rejonowych.

Zdjęcia: p. Jolanta Conkała, p. Dorota Mościcka