Na nartach w Zakopanem

W dniach od 28 lutego do 3 marca 2024 r. wzorem lat ubiegłych uczniowie klas IV – VIII wraz ze szkołami z Zalesia i Gołaszyna wzięli udział w wycieczce narciarskiej zorganizowanej we współpracy ze stowarzyszeniem Sportowo i Zdrowo. Uczestnicy poznawali i doskonalili technikę jazdy na nartach pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów. Uczniowie po kilka godzin dziennie z zapałem szusowali na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej oraz Rusiń-ski w Bukowinie Tatrzańskiej.

Ponadto miały możliwość skorzystania z gorących źródeł basenu termalnego w Termach Chochołów. Dodatkową atrakcją pobytu na Podhalu był spacer po Krupówkach i zwiedzanie Wielkiej Krokwi. A Wieczorem wjazd kolejką szynową na Gubałówkę, gdzie dzieci mogły podziwiać iluminację świetlne związane z górami oraz panoramę Tatr. Nieodzownym punktem wycieczki były odwiedziny siedziby królów polskich w Krakowie, a podsumowaniem integracji szkolnych było ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Zdjęcia p. Jolanta Conkała