Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy 7, wcielając się w różne role, ukazali drogę naszego kraju do niepodległości. Uczennica, która odegrała rolę ojczyzny, ujęła wszystkich swoim słowem, wyglądem, strojem. Zaś w czasie rozmowy babci z wnuczkiem poruszono ważne kwestie historyczne. Żołnierze wrogich sobie armii ukazali tragiczne dzieje oręża polskiego, a pozostali uczniowie w podniosły sposób wyrecytowali wiersze patriotyczne. Chórek szkolny przepięknie zaprezentował pieśni związane z tym świętem narodowym, zaś uczeń klasy 6 dostojnie zagrał „Rotę”. Uroczysta akademia została przerwana o godzinie 11.11, kiedy to łącząc się z wieloma szkołami w ramach akcji „Szkoła do hymnu” odśpiewano hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Na oprawę całej części artystycznej oprócz występujących uczniów, miał wpływ również odświętny galowy wygląd wszystkich zgromadzonych oraz przypięte kotyliony. Nad poprawnością wykonania utworów muzycznych czuwała pani Anna Suchodolska, dekoracją zajęła się pani Agata Zarzycka, nagłośnieniem operowała pani Dorota Mościcka, zaś zdjęcia wykonał pan Damian Antoniuk, a wykonanie hymnu nagrała pani Agata Kaciłowicz, natomiast montaż słowno – muzyczny przygotowała pani Małgorzata Juszczyńska.