Nasz szkolny Dzień Matematyki

W dniu 14 marca 2023 r. w ramach szkolnych obchodów Dnia Matematyki w naszej szkole miały miejsce różna pomysłowe matematyczne wydarzenia. W klasach I-III panie Anna Gajda, Agata Kaciłowicz i Elżbieta Soszka – opiekun SKO prowadziły zajęcia na temat finansów, po których chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie zatytułowanym „W krainie pieniądza”.
Dla uczniów klas IV-VIII nauczyciele matematyki Anna Suchodolska i Damian Antoniuk oraz Dorota Mościcka – opiekun SKO przygotowali inne atrakcje. Starsi uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy matematycznej w dwóch konkursach: „Mistrz tabliczki mnożenia” (konkurs dla uczniów klas IV-V) oraz w konkursie MAT-RIX „Planuję – rachuję – podróżuję” (dla uczniów klas VI-VIII). Oprócz rywalizacji konkursowej, uczniowie na przerwach mogli skorzystać  z „ZADANIOMATU”, gdzie za poprawne rozwiązanie zagadki, zadania lub łamigłówki, otrzymywali słodką nagrodę w postaci cukierka.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Matematyki było uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów, medali oraz nagród zwycięzcom przez Panią dyrektor Agnieszkę Śledź w obecności całej społeczności szkolnej.

Konkurs „W krainie pieniądza”
Aleksandra Jastrzębska (kl. I)
Natalia Zabłocka (kl. II)
Lena Piekarska (kl. III)

„Mistrz tabliczki mnożenia”
I miejsce: Miłosz Sochacki (kl. IV)
II miejsce: Filip Mateusiak (kl. V)
III miejsce: Natalia Jastrzębska (kl. V) i Antoni Kożuchowski (kl. V)

MAT-RIX „Planuję – rachuję – podróżuję”
I miejsce: Mikołaj Krasnodębski (kl. VII)
II miejsce: Hubert Tchórzewski (kl. VI)
III miejsce: Adrian Marciniak (kl. VIII) i Amelia Śledź (kl. VIII)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie nagrody pocieszenia.

Niech to będzie zachęta do wytężonej pracy. Nauka matematyki niech zaprocentuje w przyszłości, w myśl naszego tegorocznego hasła ”Matematyka królowa nauk, kluczem do zawodów przyszłości”.

Organizacją i przebiegiem wydarzenia zajmowali się: p. Anna Suchodolska, p.  Anna Gajda, p. Agata Kaciłowicz, p.  Damian Antoniuk oraz p. Elżbieta Soszka i p. Dorota Mościcka (opiekunowie SKO).

Nagrody zostały zakupione ze środków SKO oraz Rady Rodziców.

Medale dla zwycięzców konkursów zostały wykonane drukarką 3D z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Zdjęcia: p. Agata Kaciłowicz, p. Anna Suchodolska, p. Anna Gajda.