„Nie zmarnuj swojego życia”

W ramach działań profilaktyczno – wychowawczych, pod hasłem „Mądrze wybieram” dnia 12.03.2023 r. w Zespole Szkół w Świdrach odbyło się spotkanie z zespołem „RYMcerze” – raperem Bęsiu i raperem DJ Yonas. Grupa ta prowadzi projekt profilaktyczny „Nie zmarnuj swojego życia” – przekazują oni profilaktykę w przesłaniu, we własnych historiach walki z nałogami oraz w swojej twórczości muzycznej. Oprócz przekazu profilaktycznego, pokazują jak w mądry i produktywny sposób zagospodarować czas wolny – tworząc muzykę.

Podczas spotkania raperzy przestrzegali przed wpływem „złego towarzystwa”, sięganiem po wszelkiego rodzaju używki, narażaniem się na bezcelową wegetację i zniszczenie. W zamian wskazywali młodzieży możliwość budowania swojej przyszłości na fundamencie solidnej nauki, rozwijaniu talentów i otaczaniu się osobami, które wspierają rozwój. Wszystko w prostych słowach, w młodzieżowym slangu, w interakcji z uczniami oraz, pomimo trudnego zagadnienia, z ogromnym poczuciem humoru. Była też okazja do spontanicznego zaprezentowania talentów przez kilku uczniów, przez co prowadzący zachęcali do utwierdzania się w przekonaniu o swoich możliwościach, poczuciu własnej wartości oraz przezwyciężaniu lęków. Na uwagę zasługuje fakt oczywisty, iż idole wskazują młodym środowisko rodzinne i szkolne jako najbardziej zatroskane o ich przyszłość. Jest to fakt oczywisty, lecz dla młodych nabiera znaczenia dopiero, gdy potwierdzają go inni, nie sami rodzice i nauczyciele, od których ciągle słyszą takie zapewnienia.

Dziękujemy teamowi „RYMcerze” za tchnienie w uczniów nowej motywacji do nauki, do pracy nad rozwijaniem talentów, do ogólnego progresu w swoim życiu.

Projekt został sfinansowany ze środków przekazanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.

W spotkaniu, które zorganizowały p. Anna Wakuła i p. Anna Suchodolska uczestniczyli uczniowie klas V, VI, VII i VIII.

RYMcerze [RMC] – Facebook

ŁUKÓW 24 INFO facebook „Nie zmarnuj swojego życia” w ZS w Świdrach