O krok od podium

W dniu 09 maja 2022 r. w Łukowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym. Na te zawody po awansie z zawodów gminnych wybrali się również uczniowie Szkoły Podstawowej w Świdrach.

Z powodu kontuzji dwóch zawodników i dokonaniu zmian w składzie dziewcząt i chłopców, naszą szkołę w pomniejszonym składzie reprezentowali: Maja Ptasińska, Gabriela Zabłocka, Iga Zabłocka z kl. VI, Nikola Suska z kl. V i Lena Sosnowska z kl. IV. Skład drużyny chłopców: Michał Zabłocki, Dawid Świderski kl. VI, Bartosz Pieńkosz kl. V, Filip Mateusiak i Szymon Sulowski kl. IV.

Mimo ogromnej woli walki, drużyna dziewcząt i drużyna chłopców wywalczyła IV miejsce w powiecie łukowskim. Miejsca tuż za podium nie spełniło oczekiwań naszych zawodników, ale w naszej drużynie znalazła się najlepsza sportsmenka powiatu łukowskiego. Maja Ptasińska z klasy VI zdobyła największą liczbę punktów indywidualnie – 246 pkt w czterech konkurencjach i zajęła I miejsce, a Michała Zabłocki z wynikiem 213 pkt zajął II miejsce.

Wszystkim uczniom startującym w zawodach serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów, a Mai i Michałowi gratulujemy tak wysokich lokat w zawodach powiatowych.

Uczniów do zawodów z kl. IV i VI przygotowała p. Jolanta Conkała, a z klasy V – p. Dorota Mościcka, nauczyciele wychowania fizycznego.

Zdjęcia p. Jolanta Conkała