Po co nam oszczędzanie?

W dniu  16  maja  2018r.  odbyła się w naszej szkole ciekawa lekcja, którą przeprowadził p. Mariusz Krasuski pracownik Banku PKO BP – opiekun SKO z ramienia banku. Pan Mariusz przypomniał uczniom, że jest to największy i najstarszy w Polsce kompleksowy program edukacji finansowej, skierowany do uczniów szkół podstawowych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z oszczędzaniem. Ekonomiczną edukację warto zacząć od najmłodszych lat. Dobrym sposobem na odkładanie dziecięcego kieszonkowego są SKO, czyli Szkolne Kasy Oszczędności. Stwierdził, że Szkolna Kasa Oszczędności to również nauka, jak oszczędzać i jak mądrze wydawać pieniądze. Oszczędzanie w SKO jest proste i przyjemne, pomaga dzieciom spełniać ich marzenia. Pan Mariusz uświadamiał uczniom,  że  „jeśli  dostajesz  kieszonkowe,  to  nie  wydawaj  je na byle co, załóż konto w SKO i wpłacaj tam, nawet najmniejsze kwoty,  a zobaczysz, że po jakimś czasie zmienią się w naprawdę duże oszczędności”. Pan Mariusz fachowo przekazał uczniom kilka dobrych rad, np. jak zacząć odkładać pieniądze, jakie metody stosować i co może być skuteczną motywacją oszczędzania. Po zalogowaniu się w serwisie możliwe jest sprawdzenie swojego stanu konta, zarządzanie swoimi oszczędnościami, sprawdzenie historii oszczędzania, zbieranie specjalnych odznak i korzystanie z innych przydatnych narzędzi np. skarbonek,  do skarbonek każdy uczestnik SKO może wpłacać pieniądze, oglądać historię oszczędzania, przenosić środki i układać własny plan oszczędzania.

Wszyscy uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał drobny upominek. Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi za przyjęcie zaproszenia i ciekawą lekcję.

Spotkanie zorganizowały p. Elżbieta Soszka i Barbara Gajo – opiekunowie SKO.