Powiatowe Biegi Sztafetowe

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy 02 października 2023 r. zorganizował Powiatowe Biegi Sztafetowe w kategorii Igrzysk Dzieci klasy IV – VI i Igrzysk Młodzieży Szkolnej klas VII – VIII, które odbyły się w Adamowie.
Szkoła Podstawowa w Świdrach wystawiła po dwie drużyny w kategorii Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, chłopcy w składzie: Szymon Pycka, Bartosz Pieńkosz kl. VII oraz Piotr Filutowski, Łukasz Kożuchowski, Krystian Śledź i Dawid Świderski z kl. VIII wywalczyli III miejsce.

W sztafetach 6 x 800 m biegły: Zofia Kożuchowska kl. VII oraz Julia Łazuga, Amelia Machniak, Maja Ptasińska, Iga Zabłocka i Gabriela Zabłocka z klasy VIII wywalczyły IV miejsce w powiecie.

Dodatkowo w zawodach Igrzysk Dzieci naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klas IV – VI: Lena Śledź kl. – IV, Lena Krasnodębska, Oliwia Nowak, Lena Sosnowska, Kornelia Szczuchniak i Patrycja Szczygielska z klasy VI oraz chłopcy – Natan Zabłocki kl. IV, Szymon Filutowski, Wojciech Sadło, Szymon Siemionek, kl. V oraz Filip Mateusiak i Adam Suchodolski z klasy VI zdobywając VII i VIII miejsce.

Zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Uczniów do zawodów przygotowały p. Jolanta Conkała i p. Dorota Mościcka.