Przedszkolaki biorą udział w akcji „Szkoła pamięta”

W tym roku po raz kolejny Przedszkolaki ze Świdrów włączają się do  akcji Ministerstwa Edukacji  i  Nauki  „Szkoła  pamięta”. Każda  grupa  zaangażowała  się  w inny sposób w realizację akcji. Grupa 4,5-latków z wychowawcą wyruszyła na cmentarz, aby zapalić znicze  na  grobie harcerzy i harcerek zmarłych w czasie walki o Polskę i zapoznać się z historią bohaterów naszej okolicy. Odwiedziliśmy także grób żołnierzy Armii Krajowej poległych w czasie II wojny światowej. Dzieci z grupy 6-latków postanowiły  zapoznać się z postacią patrona szkoły. Przedszkolaki  spotkały się przed tablicą ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, aby uczcić pamięć wielkiego Polaka. Razem z wychowawcą wykonały także wieniec i przekazały go p. Sylwii Skrzek, mamie dwóch naszych przedszkolaków, aby złożyła go na grobie żołnierzy na łukowskim cmentarzu. Grupa najmłodsza odwiedziła pomnik obok naszej szkoły, aby uczcić pamięć zmarłej łukowianki poetki i nauczycielki Kazimiery Zabłockiej.

Zdjęcia p. Marta Kulik, p. Anna Wakuła, p. Jolanta Wiszniewska-Celińska