Przedszkolaki na spektaklu teatralnym „Przyjaciele z Bullerbyn”

Dnia  23  września  2019  roku  przedszkolaki  wraz  z  opiekunami  wybrały  się  do I LO w  Łukowie  na  spektakl  teatralny   pt.  „Przyjaciele z Bullerbyn”. Przygotowali go aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Wspaniała scenografia, kolorowe kostiumy, piękny śpiew aktorów, a także gra świateł pozwoliły dzieciom odebrać sztukę wszystkimi zmysłami.  Dzieci   siedziały jak zaczarowane, były po prostu zachwycone. Pełne wrażeń i z uśmiechem na twarzy powróciły do przedszkola. Efektem wycieczki jest rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu. Dzieci nauczyły się również kulturalnego odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem.

Drogi Rodzicu, zabieraj częściej swoje dziecko do teatru. Teatr uwalnia w nim skrywane uczucia, emocje, pełni rolę terapeutyczną, daje rozrywkę, rozwija wyobraźnię. A jeżeli poczujesz tam znudzenie spektaklem dla dzieci, skieruj swój wzrok na twarz twojego dziecka a zobaczysz jego prawdziwą radość i fascynującą grę emocji.