Przedszkolaki w szkolnej bibliotece

Grupa Biedroneczki 15 lutego 2023 r. odwiedziła szkolną bibliotekę, której opiekunem jest pani Jolanta Conkała. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować oraz jak szanować książeczki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika i nasz szkolny księgozbiór. Razem czytaliśmy „Prośbę książki” i „Regulamin biblioteki”. Jako ciekawostkę pani Jola pokazała nam największą książkę, która znajduje się w naszej bibliotece. My również przyszliśmy z niespodzianką i był to nasz grupowy przedszkolny „Regulamin korzystania z książek i kącika książek”, który pokazaliśmy i przeczytaliśmy. Wychowawczyni Marta Kulik wypożyczyła książkę Jana Brzechwy „Wielka księga wierszy” i od dzisiaj będziemy codziennie ją czytać.
Zainteresowanie wśród dzieci było duże, choć dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale na pewno nie ostatnia.

Zdjęcia p. Marta Kulik