Przegląd recytatorski prozy Henryka Sienkiewicza

W dniu 24 listopada 2016r. w Zespole Szkół w Gołaszynie odbył się XIII Gminny Przegląd Recytatorski prozy Henryka Sienkiewicza. W przeglądzie wzięli udział uczniowie
z klas  I – VI  gminy Łuków. Uczniowie recytowali wybrane fragmenty prozy wspomagając się rekwizytami i odpowiednim strojem. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności, oddając hołd Wielkiemu Polakowi. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Łazuga, Maja Ptasińska, Iga Zabłocka, Agnieszka Krasnodębska, Maciej Gałach – kl. I, Małgorzata Kazanecka, Joanna Toporowicz, Iwona Szczygielska, Amelia Śledź – kl. II, Amelia Dybciak – kl. III, Joanna Kazanecka – kl. V, Zuzanna Filutowska, Kinga Zając – kl. VI. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie nagrody. Nagrodą dla szkoły były książki Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy” i „W pustyni i w puszczy”. Do przeglądu uczniów przygotowały panie Barbara Gajo, Marzena Szczygielska, Elżbieta Soszka i Elżbieta Goławska. Pani dyrektor Zespołu Szkół w Gołaszynie Hanna Lisiewska podziękowała wszystkim za udział w przeglądzie, upowszechnianie prozy literackiej i kultury żywego słowa oraz kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka.