Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu

Wielkanoc dla jednych to święto, które jest powodem by posprzątać dom i udekorować w wiosenne kolory, dla innych by ugotować coś dobrego. W natłoku spraw i obowiązków, gubi nam się gdzieś urok prawdziwych świąt, dlatego panie z naszego przedszkola w Świdrach (Marzena Dudzińska, Ewelina Durka, Anna Wakuła, Marta Kulik, Jolanta Wiszniewska-Celińska i Sylwia Gajo) postanowiły przybliżyć dzieciom tradycje prawdziwych Świąt Wielkanocnych. Celem Pań jest uwrażliwienie dzieci na tradycje jakie niosą Święta Wielkanocne, kształtowanie postawy szacunku dla poglądów religijnych i postaw etycznych. Panie wprowadziły dzieci w nastrój świąteczny, opowiedziały jak ważnym świętem jest Wielkanoc, która upamiętnia zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

W Wielkim Tygodniu każda z Pań kontynuowała przygotowania świąteczne. Najmłodsze przedszkolaki obejrzały film edukacyjny o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Dzieci z każdej grupy odbyły warsztaty muzealne i zrobiły piękne palmy wielkanocne. W grupie „starszaków” i „maluchów” dzieci siały owies, mając przy tym świetną zabawę. Zgodnie z tradycją dzieci z panią Martą Kulik i panią Anną Wakułą ozdobiły styropianowe pisanki. W najmłodszej grupie dzieci robiły świąteczne kartki. Sprawiło im to ogromną radość. Średniaki z panią Anną Wakułą siały rzeżuchę. „Starszaki” wraz z panią Martą Kulik i panią Anną Wakułą również przygotowały świąteczne kartki. W średniej grupie dzieci razem z panią Jolantą Wiszniewską – Celińską malowały pisanki, a także wykonywały świąteczne kartki. `Żadna grupa nie zapomniała o tym, aby podtrzymywać tradycje. Przedstawiciele najmłodszej grupy podzielili się jajkiem i złożyli świąteczne życzenia Pani dyrektor Agnieszce Śledź.

Wszystkim nauczycielom, rodzicom, dzieciom i pracownikom szkoły
z Zespołu Szkół w Świdrach
życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych.
Wesołego Alleluja!

Zdjęcia: p. Marzena Dudzińska, p. Ewelina Durka, p. Anna Wakuła, p. Marta Kulik, p. Jolanta Wiszniewska-Celińska i p. Sylwia Gajo.